İçinde BİRÇOK ürün yorumu olan uzun bir yazı olacak, hazır olun! Bu yazıda Kat Von D’den Lock It Concealer, Lock It Brightening Powder, Lock It Setting Powder, Tattoo Liner Eyeliner, Everlasting Liquid Lipstick ve Shade & Light kontür paleti var!

Lock It Concealer (Kapatıcı):

Çok az miktarda kullanınca bile kapatıcılığı çok yüksek miktarda olan bir kapatıcı. Kullanmayı kolaylaştıran, neredeyse mat sıvı rujlardakinin aynısı gibi bir aplikatörü var. Bütün gün de kalıcı bir kapatıcı. Kapatıcının kendi yapısı biraz kuru. Dolayısıyla, Islak makyaj süngeri ile bile yayması biraz zaman alıyor. Normale göre daha uzun zaman uğraştırsa da en sonunda güzelce yayılıyor.

Nars Creamy Concealer kadar olmasa da gözaltını biraz kuru gösteriyor. Gözaltındaki kırışıklıklara dolma gibi bir huyu yok. Beni en huzursuz eden kısmı sabitleyici pudraya rağmen kayıyor olması. Kapatıcı ve pudrayı sürdükten sonra üzerinden bir kulak çubuğuyla ya da Beauty Blender ile geçince kapatıcı kayma yapıyor.

Bendeki rengi “L9 Neutral” renginin swatchı ve kapatıcının aplikatörü:

Lock It – Brightening Powder (Aydınlatıcı Pudra):

Kat Von D’nin kendi concealerının kaydığından az önce bahsetmiştim. Bu pudra ise onu bile sabitlemeyi beceriyor.

Üç renk seçeneği var. Ten rengine uygun rengi seçince gözaltını grileştirmeden ya da beyazlaştırmadan aydınlatmayı çok güzel başarıyor. Bütün gün de kalıcı. Ayrıca aydınlatma özelliği olduğu halde içinde hiç sim bile yok.

Dokusu incecik ve çok rahat. Tene kolayca karışıyor.

Lock It – Setting Powder (Sabitleyici Pudra):

İnce bir yapıya sahip, fotoğraflarda yansıma yapmayan, rahat güzel bir sabitleyici pudra. Az miktar kullanarak çok verim alınabiliyor. Yalnız ilginç olan şey, (lock it concealer gözaltında kayma yapıyor) lock it concealer’ın yaptığı kaymayı engelleyemiyor. Aydınlatıcı pudrası ise bu konuda son derece başarılı.

Everlasting Liquid Lipstick:

Dudakta rahatsız edecek kadar kuruluk hissi bırakmayan ve yapış yapış olmayan bir mat ruj. Gün içinde dudak kenarlarına taşma yapmıyor ve bardağa ya da peçeteye transfer yapmıyor. Yemek yedikten sonra dudağın ortasındaki ruj siliniyor ama daha sonra üzerine bir kat daha geçince herhangi bir sorunu olmadığı için tazelemesi kolay. Micellar su ya da ıslak mendille bu ruju çıkarmak kazımadan imkansız. Yağ bazlı bir temizleyici ile çıkarmak gerekiyor. Bu yüzden de gün içinde tamamını silip en baştan sürmek pek mümkün olmuyor.

Bendeki “Lovesick” renginin swatchı:

Tattoo Liner Eyeliner:

Hani bir kız vardı, çok büyük bir trafik kazasına karışmıştı, sedye ile taşınırkenki fotoğrafında kazaya rağmen eyelinerı yeni yapılmışçasına mükemmel duruyordu ve gözündeki eyeliner makyaj dünyasında olay olmuştu. O zamanlardan hatırlayacağınız üzere o eyeliner bu eyeliner. Yani hakkında yazdığı eyeliner “tattoo liner” olmuştu. Eh, malum o zamanlar Kat Von D de Türkiye’ye yeni gelmiş, ben koşa koşa gidip bir hevesle bu eyelinerı satın almıştım.

Bu eyeliner hakikaten çok dayanıklı; bütün gün kayma, akma veya dökülme yapmıyor; mat siyah renkli; tek sürüşte opak; sürmesi kolay; micellar su ile çıkıyor; ince de kalın da çekmek mümkün; günlük kullanımda yaklaşık iki buçuk ayda bitiyor; kirpik diplerinde boşluk bırakmıyor ve kuyruk yapması da kolay. Söyleyebileceğim yalnızca tek kötü bir şey var. Kuyruk akşama kadar dayanmıyor. O kuyruğun incelen yeri günün yarısına doğru bir zamanlarda silinmeye başlıyor ve akşama kadar azalmaya devam ediyor ve akşama doğru da varla yok arası…

Az önce bahsettiğim haberi buldum:

Image result for traffic accident eyeliner

Shade & Light Kontür Paleti:

Önce üst tarafında duran üç adet sabitleyici pudrasından bahsetmek istiyorum. Bu pudraların üçü de sıkıştırılmış formda. Kullanımı rahat, parlama yapmıyor ve çok tozutmuyor. Alttonu pembe ve sarı olan üç farklı çeşitten oluştuğu için fondöten sabitlemek için de göz altını aydınlatmak için de ideal. Sabitleyiciliği açısından ise setting powder ile brightening powder arasında gibi. Yani güzel sabitliyor ama lock it concealer yine altında az da olsa kayma yapıyor.

Alt üçlü kontür bölümü ise karıştırması çok kolay ve kullanımı rahat olsa da pek doğal duruşlu değil. Az kullanınca bile ilk aşamada şerit gibi durma ihtimali var. Yani instagram tipli makyajlar için harika ama günlük kullanıma uydurmak için Beauty Blender ile üzerinden geçerek yumuşatmam gerekiyor. Yumuşaması için tek bir kere bile süngerle üstünden geçmem yetiyor.

Paletteki renklerin swatchları:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s