Johnson’s Cottontouch Yağ: Bebek yağı benim için tembel günlerin kurtarıcısı. Nemlendirici krem kullanmaya üşendiğim günlerde banyodayken bebek yağını dökünüp çıkıyorum ve yağ gün boyunca nemlendiricilik sağlıyor. Pamuk kokusu vardı ama pek kokularına dikkat ederek almıyorum. Bence üç aşağı beş yukarı hepsinin kokusu birbirine benziyor ve koku pek kalıcı olmadığı için ne koktuğu çok da önemli değil. Genel olarak hangisi daha çok indirime girmişse onu kovalıyor oluyorum.

Garnier – Saf & Temiz 3’ü 1 arada: Bunun mini boyunu sürekli tatillere götürüyorum ve sürekli çok memnun kalıyorum. Yüzü iyi temizliyor, sonrasında yüzü kurutmuyor ve maske olarak kullanınca da güzel arındırıp rahatlatıyor. Tatile giderken üç ayrı ürün götürmek yerine sadece bunu götürmek çok daha pratik.

Kiehl’s – Creamy Eye Treatment with Avocado: İlk bir süre bu kremi beğendiğimi sandım ama sonra fark ettim ki tamamen öncesinde kullandığım Sk-ii göz kreminin etkileri devam ettiği için bu da iyi gelmiş gibi duruyormuş. Göz altındaki koyuluklara iyi gelmiyor ve yapısı da önce biraz katı olup sonra tene değince eridiği için cilde güzelce yayması zor.

Nivea – Çift Etkili Göz Makyaj Temizleyici: Klasik bir yağ bazlı makyaj temizleyici… Cildimi tahriş etmiyor ve suya dayanıklı makyajı temizleyebiliyor.

Nivea – Protect & Care Deodorant: Klasik Nivea kokusu harika ama Deotak ile birlikte kullanmadıktan sonra ter kokusunu önlemek açısından yaz günlerinde bütün gün işe yaramıyor.

Simple – Micellar Cleansing Water: Suya dayanıklı olmayan makyajı temizleyebiliyor ama Bioderma kadar rahat bir hissi yok. Rahatsız edecek kadar olmasa da gözü silerken biraz sürtünme hissi veriyor. Bir de tatile giderken kapalı paket halinde götürülebilir ama kapağını ilk defa açtığınız andan itibaren yanlışlıkla yan bile durmamasına dikkat edin. Hemen dökülüyor. Yani tatile götürebilirsiniz ama tatilden dönmüyor haberiniz olsun.

Nivea – Pure Skin Cleansing Gel: Kullandıktan sonra yüzü kurutmuyordu ama pek yüzümü temizliyormuş hissi veya görüntüsü de vermedi. Bir de durulaması çok zor. Uzun süre, hemen hemen kil maskesi temizlediğim süre kadar, tamamen durulanması için yıkamak gerekiyor ve çok köpük olduğu için sürekli ağzıma burnuma bebek şampuanı kaçmış gibi bir his veriyordu.

Beauty Blender – Just Chill: Klasik Beauty Blender. Açıklamasından anladığım kadarıyla sanırım pembe renkli olanına göre biraz daha yapısı sertmiş ama ben pek de fark anlamadım. Varla yok arası bir miktar daha sertti o kadar. Her zamanki gibi memnun kaldım.

Eyeko – Black Magic: Sapasağlam gün boyuca duruyor ve hiçbir akma ya da dökülme gibi bir problemi yok ama pek hacim ya da uzunluk katmıyor. Yani inanılmaz efektler için en ideal maskara değil ama bir spor gününü iyi kurtarır.

Sephora – Pomegranate Eye Mask: Yorgunluk belirtilerini azaltmak ve göz çevresinin tonunu ayarlayıp eşitlemek amacı var. Hem gözün altını hem de yan kısımlarını hem oralara düzgünce denk gelecek hem de doğru düzgün saracak şekilde ayarlamışlar. Çoğu göz maskesinin şeklini hiç uygun bulmadığım için çok hoşuma gitti. Maskeyi çıkardıktan sonra kalanını yüzüm beş dakika içerisinde emdiği için yüzümü yıkama isteği duymadım. Biraz sanki gözaltı şişliği indirdi ama pek de etkili olmadı. Renk eşitleme konusunda neredeyse anlaşılmayacak kadar etkili oldu. Yani fena değil ama harika veya mutlaka tekrardan almak isteyeceğim bir maske değil.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s