Bones dizisinde geriye sadece kemikleri kalan ölülerin bu kemiklerden kim olduklarını ve nasıl öldüklerini bulabilen bir bilim insanı olan Temperance Brennan’ın karşılaştığı dosyalar konu alınıyor. Bu kitapta da Temperance Brennan’ın yeğeninin başına gelenler konu alınıyor. Kitabın en büyük satış taktiği de Bones ile arasındaki benzerliği. Ben de bu yüzden bilimsel kaynaklarla dolu bir kitap beklemiştim ama karşılaştığım şey genç fantastik aksiyon kitabı oldu.

Sanırım yaşım daha küçük olsaydı kitaptan daha çok zevk alabilirdim ama şu anda dört çocuğun süper güçler kazanıp hazine peşinde koşturması pek ilgimi çekmedi.

Üç kitap da birbiri üzerine kurulu ama aynı zamanda bağımsız olarak okuması da mümkün. Her kitapta birbirinden bağımsız yeni bir sorun üzerine yöneliyorlar ve önceki bitenleri ilk bölümde hikayenin bir parçasıymış gibi anlatıyor. Dolayısıyla ilk kitabı okumadan diğerlerini okumak da mümkün. Bu seride beş kitap varmış ama türkçeye yalnızca üç tanesi çevirilmiş. Şimdilik son iki kitabın çevirisi yok. Gelir mi onu da bilemiyorum çünkü seri 2014’te bitmiş.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s