Maybelline – Fit Me Concealer: Şimdiye kadar denediğim kapatıcılar arasında yoğunluğunu, kapatıcılığını, duruşunu, dayanıklılığını en beğendiğim bu oldu. Bu sanırım üçüncü bitirişim… Bir süre daha bundan almaya devam edeceğim gibi duruyor.

Illuminate Cosmetics – “Cabana” Cream Blush: Duruşu doğal, yanakta yaklaşık üç saat kalıcı, kolayca yüze yedirilebiliyor. Kullanışlı bir rengi ve kolay sürülüşündan dolayı her yoğun olduğum gün elim buna gitti.

Deotak: Ter kokusunu bu kadar iyi engelleyen ikinci bir ürün yok. Her aldığımı bununla karşılaştırmaktan deodorant beğenemez oldum. Her mevsimin kurtarıcısı… Yıkanana kadar ter kokusundan koruyor.

Sephora – Coconut Water Cleansing Wipes (Hindistan Cevizi Suyu Temizleme Mendilleri): Bu makyaj temizleme mendillerinden bir tanesi fondöten, bronzer ve aydınlatıcı dahil tüm yüz makyajı, far, kaş ve maskarayı komple temizleyebiliyor. Yorgun eve gelinen günlerde bir an önce makyajı çıkarmak için harika ama normal günler için çok hırpalayıcı. Rahatlatıcı ve sakinleştirici bir etkisi de varmış ama onu pek hissedemedim.

Catrice – Eye Matic Dipliner Waterproof: Tek katta opak ve tüm göze de tek bir seferde yetiyor. Buna rağmen micellar suyu ile de temizleniyor. Kirpik diplerine kadar boyadığı için arada açık alan bırakmıyor, kuruyunca mat ve akşam makyajı çıkarmaya çalışana kadar da kuyruğu dahil hiçbir yeri bozulmuyor. Fırçası birkaç uygulamada biraz kıvrıldı gibi. Ne tarafa doğru yatıklaştıysa o tarafın zıttına doğru eyeliner çubuğunu tutmaya çalışıyorum ki sivri kuyruk yapabileyim. 

Michael Kors – Sexy Amber: Kaliteli, rahatsız edici olmamakla birlikte biraz ağır, kısmen gösterişli, kalıcı bir kokusu var. Uzun süre dayandı.

Nivea – Glow Magic Mouse: Yüzde temizlenmiş bir his bırakmıyor, zaten güzel temizlemiyor da… Yüzü az da olsa kurutuyor. Köpük olduğu için çabucak da bitti. Yüzü aydınlattığını iddia ettiği bir seri ama hiç böyle bir etki görmedim.

Kat Von D – Lock It Concealer: Çok az miktarda kullanınca bile kapatıcılığı çok yüksek miktarda olan bir kapatıcı. Kullanmayı kolaylaştıran, neredeyse mat sıvı rujlardakinin aynısı gibi bir aplikatörü var. Bütün gün de kalıcı bir kapatıcı. Kapatıcının kendi yapısı biraz kuru. Dolayısıyla, Islak makyaj süngeri ile bile yayması biraz zaman alıyor. Normale göre daha uzun zaman uğraştırsa da en sonunda güzelce yayılıyor. Nars Creamy Concealer kadar olmasa da gözaltını biraz kuru gösteriyor. Gözaltındaki kırışıklıklara dolma gibi bir huyu yok. Beni en huzursuz eden kısmı sabitleyici pudraya rağmen kayıyor olması. Kapatıcı ve pudrayı sürdükten sonra üzerinden bir kulak çubuğuyla ya da Beauty Blender ile geçince kapatıcı kayma yapıyor.

L’oreal – Unlimited Maskara Waterproof: Birkaç saatten sonra biraz akma yapıyor ama bir kere akan yeri silince ikinci kere akmıyor. Hacim verici etkisi var. Ilık suyla temizlenebiliyor. Bu kolayca yüzümü yıkayarak maskarayı çıkarma taktiği çok hoşuma gittiyse de kirpiklerimi çok kırdı. Rahatlığına rağmen bir daha kullanmam kirpiklerim için pek iyi olacakmış gibi durmuyor.

Sephora – Almond Foot Masks (Badem Ayak Maskesi): Rahatlatıcı ve onarıcı olması amaçlanmış. Ayağa geçirilen maske poşetleri parkede kaymıyor ama siz yine de giyince dikkatli olun. Kokusu çok güzel, çıkarınca biraz yapış yapış olduğü için yıkamanıza gerek yok dese de ben gerek duydum. Topuk bölgesi dahil ayaklar yumuşacık oluyor. Pek onarıcı gelmedi bana ama gün boyunca yumuşacık tutuyor. Hatta etkisi bir iki gün devam etti.

Bunlar Bitti (7) (2019)” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s