Büyük bir ihtimalle en beğenmediğim Makeup Revolution paleti bu oldu! Bir palet bu kadar mı tutarsız ve kalitesiz farlarla dolu olur. Renk dağılımı muhteşem ve gerek gece makyajı gerekse gündüz makyajı için en çok tercih edilen renkler bir arada ama kullanması hiç kolay değil.

Öncelikle, her zamanki fikrim Makeup Revolution farlarının zor karıştırıldığı yönünde. Bu paketteki renkler de zor karışıyordu ama en azından çoğu mat rengi karıştırması önceki deneyimlerime göre bir tık daha kolay oldu (Bias, Neutral, Personal, Vogue, Trend, New-Tral, Tone, Cool renkleri kolay karışanlar) ve çoğu matın pigmentleri de iyiydi. Mat olup da hem parça pinçik duran hem düzgün karışmayan hem de pigmenti çok zayıf olan tek renk “Custom”.

Simlilerde ise, üç rengi (Style, Partial, Mode) klasik Makeup Revolution paletlerindeki ıslak duran simlilerden olup son derece kullanışlı ve pigmenti idealdi. Koyu gri olan “Suit” rengi ise bugüne kadar kullandığım en parça pinçik duran ve karışmayan fardı. Tek başına makyajımı mahvetti. En sondaki mor simli kahverengi “Strong” ise pigment olarak o kadar güçsüz ve katı ki, defalarca sürünce bile zayıf kalıyor.

Fırça gözün alt bölümüne yoğun şekilde sürmek için kullanışlı ama tüm göze kullanmak için saçma şekilde sık ve küçük.

Paletin en büyük problemi tutarsız olması. İçinde çok sayıda kaliteli far da olmasına rağmen kullanırken piyango gibi iyiye mi kötüye mi denk geldiğini bilmeden sürüldüğü için güzel giden makyaj mahvoluveriyor.

Renklerin swatchları:

(Üst kat soldan sağa: Bias, Neutral, Personal, Vogue, Trend, New-Tral, Tone, Custom)

(Alt kat soldan sağa: Cool, Style, Partial, Mode, Adapt, Buff, Suit, Strong)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s