Gratis’te kasanın önünde duran bu minicik çok amaçlı paletler belki sizin de ilginizi çekmiştir, benim çekti. Burada da bu üç ayrı paletten bahsetmek istiyorum: strobing palette, blush palette ve contour palette.

Strobing palette:

Paletteki üç aydınlatıcı rengi de hem günlük hem de özel günler için çok güzel bir yapıda. Şeftali, altın ve şampanya tonlarında üç ayrı renkten oluştuğu için hem her cilt tonuna hem de her renk makyaja da uygun. Yayması kolay, tebeşir gibi durmuyor. İlk sürüşte günlük kullanmaya ideal miktarda geliyor, ekleme yaparak etkisini arttırmak mümkün. Özellikle ıslak fırçayla kullanınca ise ıslak bir görüntü oluşturacak kadar yoğunlaştırmak mümkün.

Swatchları:

Blush Palette:

Pembe, mat şeftali ve gül kurusu renkleri ile en çok ihtiyaç olan allık renklerini bir palette çıkarmışlar. İki simli bir mattan oluşuyor ama simli olanlar rahatsız edecek veya gözenekleri büyük gösterecek kadar simli değil. Kolay yayılıyor ve yanakların içinden gelmiş bir kızarıklık gibi doğal duruyorlar.

Swatchları:

Contour Palette:

Bu üçlünün arasında en son kontür paletini denedim ve iki çok beğendiğim paletle karşılaştıktan sonra bu paletten çok ümitliydim. Bu iyi çıksaydı tam tatile götürmedik mini palet olacaktı ama hayal kırıklığı oldu. Aydınlatıcısı aynı aydınlatıcı paletindeki gibi gayet iyi ama kontür rengi olan kahverengi hem yeterince pigmentli değil ve kendini belli etmiyor hem de kendini belli etsin diye on kat sürünce de çamurumsu ve çirkin bir görüntü oluşturuyor. Allık da hiç yayılmadı ve palyaço makyajı gibi kalıp niyetine oturdu yatağıma. Hem de palyaço makyajı bile daha bütün duruyor, bu ise parça pinçik şekilde yanağımın orta yerinde kalakaldı.

Swatchları:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s