Bu artık bu blogdaki sekizinci Makeup Revolution paleti yorumum. Sekizinci palet ile söyleyebilirim ki, hemen hemen bütün paletlerde renklerin ismini değiştiriyorlar ama renkler hep aynı. Bu palette, saha önce denemediği veya görmediğim sadece üç tane renk vardı. Onlar da “Mixed Berries”, “Pine Tree” ve “Petrol” renkleri. Bunlar arasında ise en ilginç olanı “petrol” rengi çünkü palette yeşilmiş gibi durmasına rağmen sürünce ya morla karışık yeşil gibi duruyor ya da mosmor duruyor.

Renklerin pigmentleri güzel ve bütün gün kalıcı. Özellikle simli olanları çok yoğun ve parıl parıllar. Paletin paketi kaliteli ve aynası kullanışlı bir boyutta.

Yalnız, renkleri karıştırmak inanılmaz zor. O kadar zor karışıyor ki, makyajın parça pinçik durmamasını sağlamak için her rengi göz kapağının üzerinde en az üçer dakika karıştırmak gerekiyor ve o zaman bile sonuç mükemmel değil. Simli olanlar için karışmıyor olmaları pek sorun olmuyor çünkü onlar genelde zaten gözkapağında en tepeye oturuyorlar ama özellikle matlar, hele ki koyu renk matlar için büyük bir sorun.

Renk kombinasyonları açısından çok çeşitli ve kullanışlı. Kızıllardan, turunculara, yeşillerden morlara, sıcak tonlu ve soğuk tonlu birçok renk var.

Swatchları bu şekilde:

(İlk iki sıra soldan sağa: Penguin, Pancakes, Fairy Lights, Pink Champagne, Iced Coffee, Cuppa Tea, Grow Old, Sparks Fly, Smokey Bronze, Mixed Berries, Tiramisu, Peaches)

(Son iki sıra soldan sağa: Cloudberry, Pumpkin, Pine Tree, Petrol, Pug, Danger, Strawberry Sweets, Festive Flame, Copper Coin, Mug Cake, Rosewood, Nightmare)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s