Mac’in yılbaşı koleksyonlarını her yıl hevesle beklerim. Her sene de çok güzel şeyler gelir. Mesela bir sene “Whisper of Gilt” aydınlatıcısını yılbaşına özel yeniden çıkarmıştı ben de sevinçle satın almaya koşmuştum. Bu sene de özel olarak serinin bu farlarını istedim. Hatırlayan var mı bilmiyorum, Mac eskiden bir kadife far serisi çıkarmıştı. Sonra her ne olduysa o farlar tutmadı ve o kadife serisi ortadan kayboldu. Kadife serisi ilk çıktığında dokusuna bayılmış olmama rağmen almayıp sonra ortadan kaybolduklarında da almadığıma pişman olmuştum. Sonra senelerce yeniden piyasaya sürmelerini bekledim. İşte benim zamanım geldi!

Bu farları merak etmemin en büyük sebebi dokusu. Dokununca aynı kadifeye dokunmuş hissi veriyor. Kadife bir kumaşa dokunmaktan hiçbir farkı yok. Bir de ilk dikunuştaki pigmentasyonu, simleri, görünüşü muhteşem. Beni al diye bu kadar yüksek sesle bağıran çok az far var.

Ne kadar sevinerek aldığımı sanırım anlatabildim değil mi? İşte bu yüzden hayal kırıklığım da bir o kadar büyük oldu! Fırçayla veya parmakla ilk göz kapağına yerleştirdiğimde muhteşem görünüyor. Parıltısı, rengi, her şeyi muhteşem. Ama bu çok simli olduğu için gözkapağının kıvrım noktasında mat bir geçiş rengiyle karıştırmak gerekiyor. Matla kenarlarını düzeltmaya çalıştığım anda, sadece kenarlar değil, her nasılsa bütün far yok oldu. Farın ne renginden ne de siminden eser kalmıyor. Bütün gün de o kadar gittikçe yok oldu ki, yanımdaki arkadaşım bordo far sürdüğümü bile anlamadı.

En son bu farı sim yapıştırıcı ile denedim. Onunla yerli yerinde durdu. Bu sefer pigmenti de belli oldu ve kalıcıydı ama yapıştırıcı olmayan yerleri ile karıştırması çok zor oldu. Bence değmeyecek kadar çok uğraştırıyor. Bu arada, her nasıl yapmışlarsa o kadifemsi şekli kutusunda sürekli koruyor.

“Stairs to the Stars” ve “Swing on a Star” renklerinin swatchları:

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s