Essie – Night Owl: Tek katta opak ama çok katı simlerden oluştuğu için çıkarması inanılmaz uzun sürüyor. Tek pamukta sadece bir tırnağın yarısı çıkıyor diyebilirim. Ayrıca, ikinci gün tırnak uçlarındakı oje de soyulmaya başlıyor. FlorMar’dan kat kat daha pahalı olmasına rağmen kalitesi FlorMar’dan daha düşük.

Elf – Perfect Finish HD Powder: Çok kullanışlı, uzun süre dayanıklı. Kolay yayılıyor, makyajı gün boyunca sabitliyor, flaşta ya da herhangi bir fotoğrafta bembeyan durmuyor ve yapısı yumuşacık. Kutusu, aynası, yapısı, dayanıklılığı fiyatına göre çok kaliteli.

Becca – Shimmerin Skin Perfector: Piyasada birçok aydınlatıcı var ama bu ürünün üzerine, emin olabilirsiniz ki, hiçbir aydınlatıcı çıkamadı! Farklı krem aydınlatıcılar da denedim, toz aydınlatıcılar da… Ama bırakın aydınlatıcı kategorisini, komple makyaj kategorisinde bile en sevdiğim beş ürün siralamasına rahatça girebilir. İ-na-nıl-maz doğal duruşlu ama efektif, çok güzel ve eşit dağılan, donuk bir görüntü oluşturmayan, yüzü yağlı göstermeyen bir ışıltı istiyorsanız bu aydınlatıcıya bayılacaksınız. Yüzün tamamını aydınlık göstermek için fondöteniniz ile az miktarda karıştırabilirsiniz ya da klasik aydınlatıcı bölgelerine uygulayabilirsiniz. Bu arada, uzun sure de idare eden bir ürün.

Physicians Formula – Sexy Booster Va Va Voom Maskara: Bunun paketi ve kurusundaki kadife desen neden kadar eski tip modası geçmiş seksi duruyor? Hatta kapağindaki takma kirpikli model de öyle duruyor. Neyse, bu kadar büyük iddialarla pazarlanan ürünlerden de çok büyük bir performans bekliyordum ama sadece “eh” boyutunda kaldı. İçinden ürün sanki kurumuş gibi çıkıyor ve sanki maskarayı çok uzun süre kullandık paketinde çok az kaldı kalan da neredeyse kurudu dokusunun aynısı. Göze muhteşem ötesi olmasa da güzel bir hacim katıyor, bütün gün kalıcı, akma dökülme yapmıyor. Sadece hakikaten kurumuş bitmiş maskara gibi olması hiç hoşuma gitmedi.

Elie Saab La Parfum – White: Gün boyunca kalıcı ve çok kibar çiçek ile meyve karışımı bır kokusu var. Alt ve üst notalardan pek anlamadığım için o bölümleri geçiyorum ama en severek kullandığım parfümlerden biri oldu.

MakeUp Revolution – Conceal & Define Kapatıcı: Bunu herkes çok övdügü için almıştım ama bir şey aniden herkes tarafından övülmeye başlanırsa genelde reklam verildiğini farke ettiğim için pek de beklentim yoktu. Çok begendim. Orta kapatıcılıkta, neredeyse tarte kapatıcıya yakın kalitede. Kolay dağılıyor ve doğal duruyor. Gün boyunca da kalıcı. Defalarca alabileceğim bir şey gibi duruyor.

Sephora – Golden Mask: Altın rengi olması ilgimi çekmişti ama tek olayı sevimli görünmesiymiş. Etkisi ile altın olmasının hiçbir alakası yok. Yüzü nemlendirme ve nemlendirerek mükemmelleştirme amacı var. Bende pek işe yaramadı ve çok özel olduğunu düşünmedim ama annemin cildi daha kuru ve annem bayıldı. Yüzünü çok güzel nemlendirmiş ve pürüsüzleştirmiş.

Polaar – Icy Magic: Bu göz maskesinin amacı gözaltı torbalarını indirmek ve gözleri dinlenmiş göstermek. Paketin içinden sadece tek bir seferlik çıktığı için pek kullanışlı değil. Sürekli kullanarak iyi bir gözlemleme yapamadım. Tke sefer için gözaltımı fena indirmedi ama aynısını buzlukta bekletilmiş kaşık da yapmaz mıydı merak ediyorum.

Sephora – Pink Clay Mask (Pembe Kil Maskesi): Pembe kil maskesinin amacı renk eşitlemek ve aydınlatmak. Yüze sürülürken krem sürmek kadar nemli ve yumuşak bir hissi var. Yüzde durduğü süre boyunca rahatsız etmeyen ufak bir ısınma hissi veriyor. Hem cilt eşitlemeyi hem de cildimi aydınlatmayı başardı. Etkisi yaklaşık beş saat kadar devam etti. Ayrıca, hasta olduğum zaman kullandığımda silmekten kızaran ve soyulan burunumu kendine getirdiğini ve irite olmuş görüntusünden kurtardığını da eklemek istiyorum.

Sephora – Green Clay Mask (Yeşil Kil Maskesi): İçinde incecik partikülleri olan krem sürmek gibi bir hissi var. Amacı cildi temizlemek ve gözenekleri düzenlemek. Neredeyse yok’a yakın bir etki aldım. Biraz temizlenmiş hissettirdi ama hepsi o kadar.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s