Signal White Now: Tadı ağzıma aseton ya da tırnak yemeyi engelleyici ojeyi ağzıma sürmek gibi ve hiçbir işe yaramıyor. İki hafta düzenli kullandım ve hiçbir sonuç alamadım. Sonra iki hafta kullanmayı unuttum ve elime aldığımda uhu gibi kurumuştu bile.

Mr. Blanc Teeth – 2 Step Mini Whitening Duo: Bunun diş beyazlatıcı olma özelliği zaten en büyük iddiası ama ben setten çıkan iki ürünü de düzenli olarak bir aydır kullanmama rağmen dişimde hiçbir fark göremedim. Hatta Sensodyne falan bundan çok daha fazla işe yarıyor. Ne iki tane ayrı tüple uğraşmaya ne de fiyatına değer bulmadım. Bir de bende işe yaramadığı gibi, her sabah ve akşam iki ayrı tüple uğraşmam gerekince dişlerimi fırçalamak düşünmeden yaptığım rutin işten çikarak bunaltıcı bir iş haline gelmeye başladı.

Loreal – Baby Roll Maskara: Bunu üçüncü baştan alışım ve bitirişim. Ki ben öyle kolay kolay aynı şeyi baştan almayı tercih edenlerden değilim. Genelde başka bir şey alıp değişik denemeyi sevenlerdenim. Akmıyor, dökülmüyor, gün boyunca çıkmıyor, azalmıyor, kirpikleri ayırıyor, yeterli hacim veriyor, iki ay kadar gidiyor, kolay çıkıyor. Uzun zamandır kullandığım en iyi maskara bu.

Watsons – Nose Pore Strips: Niveanınkiyle aynı kalitede yani siyah noktayı tamamen yok etmese de azaltıyor ve temizlenmiş hissettiriyor. İçinden Niveanınkine gçre çok daha fazla sayıda çıkıyor ve fiyatı da daha uygun. İçinde alın ve çene için kesilmiş şekilli bant yok.

Farsali – Volcanic Elixir: Mini boy olmasına rağmen düzenli olarak her gün kullanmama rağmen bitmesi bir ayı geçti. Yoğun gibi dursa da ve harika da nemlendirse de yüzümde kesinlikle sivilcelenme yapmadı ki çoğu yağsız olduğunu iddia eden krem bile benim yüzümde geri teper. Yalnız bir kokusu var ki tokat atıyor gibi. İnanılmaz yoğun bir yağ kokusuna sahip. Renk düznleyici etkisi varmış ama ben çok beğendiğim bir nemlendirici olması hariç hiçbir etkisine rastlamadım.

Estee Lauder – Nutritious Super Pomegranate Cleansing Foam: Yüzü temizlenmiş hissettirmiyor ve sıradışı hiçbir etkisi de yok. Kokusu da Neutrogenanın greyfurtlu serisi gibi. Kısaca bu ürün için Sephoraya para dökmek yerine Neutrogenanın greyfurtlu yüzme jelini almak çok daha mantıklı.

Glam Glow – Gravity Mud: Tamam maske soyuluyor, pembe ve simli. İyi de bu kadar pahalı şey hiç mi bir işe yaramaz? Zaten içinden en fazla dört kullanımlık maske çıkıyor bari biraz işe yarasın. İlk yarım saat yüze biraz gerginlik ve parlaklık veriyor ama sonra etkisi hemen uçup gidiveriyor.

Sephora – Peony Moisturizing Body Lotion: Hafif yapılı ve kibar, hafif şakayık kokusu var. Vücuda çabuk emiliyor. Yaklaşık on saniye içinde emilmiş oluyor. Az yoğunlukta bir nemlendirici olduğu için yaz aylarına daha uygun. Dört beş saat boyunca nemlendiriciliğini korumaya devam ediyor.

Kiehl’s – Rare Earth Deep Pore Cleansing Masque: Gözle görülür oranda gözenekleri küçültüyor ama bir anda gözeneklerin yok olmasını beklemeyin. Kastettiği “gözle görülür” yaklaşık %2 civarında. Bittikçe yeniden almak isteyebileceğim, yüzü derinlemesine temizleyen ve temizlediğini hissettiren, buna rağmen yüzü hiç tahriş etmeyen bir kil maskesi. Yaz kış kullanmama rağmen hiçbir mevsimde yüzümle bir uyuşmazlığı olmadı.

Sephora – Almond Foot Mask: Bademli ayak maskesi. Her şeyden önce paketi çok sevimli. Yıldızlı desen kullanılarak yılbaşına uygun hale getirilmiş. Ayakları rahatlatmayı ve onarmayı amaçlıyor. Rahatlamak veya onarım gibi etkiler görmedim ama yeterli bir şekilde yumuşattı. Denemesi için bir tane de anneme aldım (onun cilt tipi kuru, benimki karma) ona yeterli gelmedi. Yeterince nemlendirilmiş bile hissetmemiş.

Tony Moly – Panda’s Dream So Cool Eye Stick: Enteresan bir şekilde gözün altına buz sürülmiş gibi soğutuyor ama buzlukta duran bir kaşığı göz altına tutmaktan daha fazla bir etkisi yok. Hatta buzluktaki kaşığı tutmanın etkisi bundan daha fazla. İki hafta kullanınca bitti. Paketi sayesinde sempatik ve soğutması değişik ama genel olarak gereksiz.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s