Bu sette krem ve losyon da var ama ben sadece makyaj ürünlerini alıp denedim. Bu yazıda far paleti ve iki adet allık/aydınlatıcı seti hakkındaki yorumlarımı bulabilirsiniz.

Göz paleti 100 lira olup içinde 18 tane de renk olunca paleti büyük bir umutla almıştım ama tam olarak fos çıktı. Renkler sürerken yüzüme dökülüyor, Miinie şeklinde ufak bir aynası var ve çok kullanışsız, fırçaya far alması çok zor, onu göze oturtabilmesi ise ayrı bir imkansız. Fırça değiştire değiştire defalarca denedikten sonra pes edip elimle sürünce renkler gözkapağıma geçti ama yaklaşık iki dakikalığına… İkinci rengi ekler eklemez ilk sürülen renk yok olup gidiyor ve farları karıştırması zaten zor ama karılıştırınca bir de ortada hiç renk kalmama sorunu var. Hatta hangi rengi sürmüş olursam olayım geriye hep morumsu kızılımsı karışık bir renk kaldı. Diğer sürdüğüm hiçbir rengin hiçbir önemi kalmadı. Kalıcılığı iyi. Bütün gün duruyor ve parça pörçük olmuyor ya da pigmenti daha da azalmıyor.

Bu arada daha ilk kullanışımdan panlardan biri koptu düştü bile.

 

Aydınaltıcı/allık paletlerinden bir tanesi şeftali tonlu diğeri ise pembe. İki paletin de kullanışsız ve minicik birer aynası var. Aynalar Minnie Mouse şeklinde olduğu için sevimli ama işe yarayamayacak kadar ufak.

Şeftali tonlu paletin içerisindeki allığın pigmenti çok fazla ve yanağa yapışıverip yayılmıyor. Fırçanın ilk olarak değdiği çizgide kalıp gibi kalıyor ve sonra düzelmesi için üzerinden ıslak beauty blender ile geçmem gerekti. Yanakta ise kalıcı ve bütün gün azalmadan duruyor. Aydınlatıcısı ise palette aydınlatıcı olmak için çok koyu bir renkmiş gibi durduğu için şüphelerim vardı ama şaşırtıcı şekilde bütün bu kadar ürünler arasında en iyi o durdu. Günlük bri aydınlatma etkisi var ama yine de ışıl ışıl ve bütün gün hiç azalmadan parıldamaya devam etti. Yayması da kolay. Yine de rengi çok da açık olmadığı için bunu allık olarak kullanmak da mümkün.

 

Bu ürünlerin denemesini yaptığım video da burada:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s