Terracota Üçlü Pudra: bu üçlüde yer alan aynı renkteki ürünleri tam boy alabilmek de mümkün. Kompakt olması amacı ile mini bir üçlü yapılmış olması benim hoşuma gitti. İlk olarak anlatmaya bronzerdan bahsetmek istiyorum. Rengi kontürden ziyade yüzü ısıtmak amacı ile kullanmaya daha uygun. Sanki daha sıcak alt tonlu gibi geldi. Yayması azar azar alınca ve seyrek bir fırça kullanınca kolay ama yanlış bir fırça ile yanlış miktarda alınca bir anda şerit gibi palyaçomsu da durabiliyor. Yani bronzer rezil de yapar vezir de. Çok dikkatli kullanılması gerekiyor ki günlük kullanım için ideal halinde olsun. Mat olması da hoşuma gitti.

Allığa gelince; allık fazla ışıltılı. Rengi çok güzel bir şeftali ve pigmenti de günlük kullanım için ideal. Gözenekleri de büyük göstermiyor ama yüz ıslakmışçasına ışıltılı.

Aydınlatıcı ise yine gözenekleri büyük göstermeyen güzel bir şampanya ışıltısında. Allığın aksine highlighterda parlaklığı çok sevdiğim için benim günlük hayatta kullanmak amacı ile rengi ve duruşu hoşuma gitti.

Üç renk de kolay sürülüyor ve kolay karışıyor. Ayrıca üç renk de akşama kadar ilk sürdüğüm gibi durdu ve ne azaldı ne bozuldu ne de yerinden kıpırdadı.

Renkli Nemlendirici: bendeki renk 02 medium tint. Çok kolay yayıldı ve rengi de bana tam uydu. İçinde spf olması da büyük avantaj. Yalnız o kadar nemlendiricili ki benim karma cildimde inanılmaz yağlı durdu ve hissi inanılmaz ağır. Yağını azaltmak için bütün yüzümü pudraladıysan sonra yalnızca bir kere yüzümdeki çizgilere doldu ve peçeteyle onları hafif temizledikten sonra bir daha dolma yapmadı, yağlı da durmadı. Ama akşam olduğunda yüzüme verdiği ağırlık hissi neredeyse dayanılmaz olmuştu ve yüzümü temizlemek için sabırsızlanıyordum.

Perfect Matte Lipstick: bendeki renk “Peachy Nude”. Alırken bende hiç Nude durmayacak sanmıştım ama dudağımdan sadece bir koyu renkte güzel şeftali bir Nude gibi durdu. Rengi çok hoşuma gitti. Herhangi bir dayanıklılık iddiası yok. Kahve, yemek, su derken azalıp yol oluyor ama en azından dudakları da kurutmuyor, akmıyor ve dudaktaki boşluklarda birikmiyor. Sadece şöyle bir uyarım olacak, eğer mat ruj arıyorsanız o ruj bu ruj değil. Bu tamamen kremi yapıda ve görüntüde. Mat olmakla hiçbir alakası yok.

Soldan sağa sırayla swatchlar: renkli nemlendirici, ruj, allık, bronzer, aydınlatıcı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s